Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

...κατέρριψε το ρεκόρ του 2000

Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Μπάλας Μέγιερι μπορεί να δέχθηκε γκολ στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης για πρώτη φορά έπειτα από διάστημα 63 ημερών και συγκεκριμένα από την ήττα του στα Πηγάδια με 1-0 από την Skoda Ξάνθη, ωστόσο, η ομάδα του....

Ερνέστο Βαλβέρδε κατέρριψε το αμυντικό ρεκόρ, που κρατούσε ο Ολυμπιακός της περιόδου 1999/00. Στην κατάρριψη του αμυντικού ρεκόρ, που κρατούσε ο Ολυμπιακός της περιόδου 1999/00 προχώρησε η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Μπάλας Μέγιερι, μπορεί να μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του για πρώτη φορά σε ματς πρωταθλήματος έπειτα από 63 ολόκληρεσ ημέρες και συγκεκριμένα μετά την ήττα του Ολυμπιακού στα Πηγάδια από την Skoda Ξάνθη με 1-0, ωστόσο, αυτή η συγκυρία δεν εμπόδισε την φετινή ομάδα του Ολυμπιακού να καταρρίψει την επίδοση, που κατείχε ο Ολυμπαικός της σεζόν 1999/00

Ο Ολυμπιακός, ο οποίος είδε τον Ναβάρο στο 13ο λεπτό να παραβιάζει τη εστία του Μέγιερι και να ανοίγει το σκορ για τον Αστέρα Τρίποληςμπορεί να καυχιέται για το γεγονός ότι κράτησε απαραβίαστη την εστία της για 674 λεπτά καταρρίποντας το ρεκόρ, που είχε ο Ολυμπαικός του 2000 και ήταν 662 λεπτά.